Újhold pszichodráma

Mi az a pszichodráma?

A pszichodráma Zerka Moreno szerint a Könyörület Színháza: "olyan hely, ahol megszeretjük és elfogadjuk legrosszabbnak hitt vonásainkat is. Megtapasztaljuk közös emberségünket és megtanuljuk, mit jelent igazán embemek lenni. Megtanulunk túllépni a múlton és elérni egy ígéretesebb jövőt."


Mi történik egy pszichodráma csoportban?

Sokat fogunk játszani egyénileg, kisebb és nagyobb csoportokban is. Más önismereti csoportokkal ellentétben itt nem a beszédé lesz a legfontosabb szerep, hanem a cselekvésé: lehetőséged lesz megtörtént eseményeket újrajátszani a pszichodráma színpadán: átírni a forgatókönyvet, rugalmasabbá válni, új szerepeket gyakorolni és beépíteni őket a mindennapjaidba.

Lehetőséget biztosítunk rá, hogy a saját tempódban haladj az utadon. Fontos, hogy nem kész megoldásokat fogunk a kezedbe adni: egy régi, berögzült működés megdolgozása olykor nagyon sokáig tart: ezért is fontos, hogy egy évig rendszeresen találkozunk, így lehetőséged lesz új szerepeket kipróbálni és biztonságos környezetben gyakorolni.

Hiszünk benne, hogy egy csoport mindig több, mint az egyének összessége: önmagában a közösségnek is gyógyító ereje lehet, a közös pontok mentén való kapcsolódásokból és a különbözőségekből is sokat tanulhatunk majd egymástól.

A csoportban biztonságos tér kialakítására törekszünk, és ebben rátok is számítunk.

A legfontosabb viszont, hogy a drámából annyit veszel ki, amennyit beleteszel! Mi a lehetőséget biztosítjuk, de hogy mikor és hogyan élsz vele, az csak rajtad múlik.

A tizenkét alkalmasra tervezett pszichodráma csoportban a második alkalom végén kötünk egy szóbeli szerződést, ahol a csoporttagok elköteleződnek a csoport felé, és arra, hogy a további alkalmakon is részt vesznek, amíg véget nem ér a folyamat.


Kiket várunk a csoportba?

  • Akik szeretnének önazonosabbá, hitelesebbé válni önmaguk megismerése által.
  • Akik szeretnének megtanulni bátran kiállni magukért.
  • Akik magabiztosabbak, figyelmesebbek, mások iránt nyitottabbak szeretnének lenni.
  • Akik szeretnének könnyebben kapcsolódni önmagukhoz és másokhoz.
  • Akik szeretnék jobban érteni belső mozgatórugóikat.
  • Akik szeretnének valami újat megtapasztalni.
  • Akik szeretnének (újra) megtanulni játszani és belefeledkezni a pillanatba.
  • Akik szeretnének ránézni a saját árnyékukra és képessé válni elfogadni azt.
  • Akik képesek szembenézni nehézségeikkel.
  • Akik képesek odafigyelni a másikra, és elfogadni őt.
  • Akik képesek ítélkezésmentesen visszajelzést adni és képesek azt fogadni is.
  • Akik képesek elköteleződni a csoport teljes időtartamára.
  • Akik felelősséget vállalnak saját fejlődésükért és tanulásukért


Hogyan készülj fel a csoportra?

Nem szükséges semmilyen előzetes ismeret vagy képzettség. Érkezz nyitottan, kíváncsian magadra és másokra.


Mi nem a pszichodráma?

Az önismereti pszichodráma csoport nem pszichoterápiás eljárás, közvetlenül és közvetve sem célozza pszichés és pszichoszomatikus zavarok megoldását. Pszichés, illetve pszichoszomatikus zavarral, mentális működést érintő problémában erre feljogosított szakember, így különösen pszichoterapeuta nyújthat segítséget.


Mit várhatsz tőlünk?

Kíváncsisággal, nyitottsággal és elfogadó, empatikus figyelemmel kísérünk minden csoporttagot a saját útján.Tanácsokkal, tuti megoldásokkal, azonnal működésbe lépő csodaszerekkel azonban nem tudunk szolgálni.

A csoportban biztonságos tér kialakítására törekszünk, és ebben rátok is számítunk: a csoporttitok fogalmát komolyan vesszük, az itt megosztott információkat másoknak nem adjuk ki.


További infót szeretnék: Induló csoportok